• SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY PATRON SZKOŁY-TADEUSZ KOŚCIUSZKO

• PSP nr 2 nosi imię wielkiego Polaka - Tadeusza Kościuszki. W kwietniu obchodzone są Dni Patrona, w ramach tych uroczystych obchodów organizowany jest dla uczniów klas szóstych Szkolny Konkurs Historyczny "Patron Szkoły - Tadeusz Kościuszko". Konkurs składa się z dwóch etapów: I - pisemny test, w którym uczestniczyło 26 uczniów z kl. VI A i VI B, odbył się 15.04.2014 r. Do finału przeszli: Mateusz Bryl (VIB), Wiktor Ciupa (VIA), Wiktor Adasiak (VIA), Julia Jeż (VIB) i Adam Styrna (VIA). II etap - ustny odbył się 29.04.2014 r., uczniowie losowali zestawy pytań, na które następnie kolejno odpowiadali. I miejsce zajął Wiktor Ciupa (VIA), II miejsce Wiktor Adasiak (VIA), zaś III miejsce Mateusz Bryl (VIB). Uczniowie, którzy brali udział w Szkolnym Konkursie Historycznym o Patronie Szkoły - Tadeuszu Kościuszce wykazali się ugruntowaną i szeroką wiedzą o tym wybitnym Polaku, patriocie. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Wiesława Kurzelewska.