• DNI PROFILAKTYKI

• W dniach 19 – 23 maja 2014 roku trwały SZKOLNE DNI PROFILAKTYKI. W tym roku ich hasło brzmiało: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Dla uczniów wszystkich klas organizatorzy przygotowali zajęcia o tematyce prozdrowotnej. Uczniowie klas „0”, I – III PSP obejrzeli cztery zabawne scenki Kabaretu „Horrorek”, przygotowane przez uczniów klasy IVb pod kierunkiem pani Ewy Brzuchani i uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią Joannę Wideryńską, na których rozważali, jak należy się odżywiać, jak spędzać wolny czas, ile spać i jak często i czym się myć, by zdrowym być. Uczniowie klas czwartych i piątych, oprócz obejrzenia scenek, sprawdzili swą wiedzę na temat zasad zdrowego stylu życia. W quizach zwyciężyły klasy IVa i Vb. Szóstoklasiści  wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez panią psycholog Dorotę Laks na temat zaburzeń odżywiania i związanych z nimi chorób; dowiedzieli się wiele o anoreksji i bulimii. Uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w zajęciach poświęconych szeroko rozumianej higienie życia. Dyskutowali o higienie osobistej, o radzeniu sobie ze stresem i presją środowiska, o nałogach, dopalaczach i zagrożeniach płynących z sieci. Zajęcia prowadzili: pani Alina Chmielewska, pani Katarzyna Wojtala, pani psycholog Dorota Laks i pan pedagog Wojciech Koniarski.