• FESTYN ZDROWA DWÓJECZKA

•  „Zdrowa Dwójeczka” – pod takim hasłem odbył się 14 czerwca 2014 r. w ZSG nr 2 Festyn Zdrowia.  Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, jak ważne dla człowieka jest zdrowie oraz dobra forma fizyczna i psychiczna.
      W naszej szkole zawsze promowaliśmy zdrowy styl życia, w tym roku szkolnym jednak zwracamy na to szczególną uwagę, jako że otrzymaliśmy Akces Przynależności do Rejonowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
      Gośćmi specjalnymi w tym dniu byli: Prezydent Miasta Radomska - Pani Anna Milczanowska, pomysłodawca i organizator Radomszczańskich Dni Rodziny i Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana - Pan Tadeusz Olczyk oraz
      Ksiądz Proboszcz Parafii Św. Marii Magdaleny - Piotr Hernoga i Ksiądz Proboszcz Senior - Stanisław Sikora.
      Ważnym gościem Festynu była również Pani Koordynator Rejonowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie – Urszula Szewczyk, która uważnie obserwowała nasze akcje związane ze zdrowiem. Festyn to wspaniała forma spędzenia czasu całkowicie poświęconego zdrowiu. Dzień pełen emocji i wrażeń rozpoczął się od rozwieszania plakatów. Program imprezy był bardzo atrakcyjny i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na najmłodszych czekały jak co roku dmuchańce, trampolina, wielkie kule wypełnione wodą, oraz stoisko „Pudełko rozmaitości” z losami, na wszystkich zaś czekały: stoisko z pysznymi i zdrowymi sałatkami, stoisko z goframi i szkolnymi racuchami, grill oraz kawiarenka z domowymi wypiekami. W ramach "Festynu Zdrowia" odbyły się mecze piłki nożnej i siatkowej oraz gry sportowe dla dzieci i rodziców, które dostarczyły wszystkim dużo radości. A jak wiadomo ruch i  ćwiczenia fizyczne to także czynniki mające pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Chętni mogli skorzystać z usług masażysty oraz zbadać pomiar poziomu dwutlenku węgla w organizmie.
      Rodzice mogli zasiąść na widowni i z dumą obejrzeć swoje pociechy biorące udział w programach artystycznych: „Warzywo i owoc to moja super-moc”, „W zdrowym ciele zdrowy duch”, „Lato czeka”, „Nie ma jak u mamy”, „Samo zdrowie”, tańcu integracyjnym „Belgijka”, inscenizacji „My, Słowianie” i w przeglądzie piosenki „Mikrofon dla wszystkich” i „Miniplayback”. „Tańczące słoneczka” pokazały tańce z parasolkami i pomponami, Dzieci brały udział również w skeczach, nauce tańca Zumba, pokazie strojów „Narodowości świata” i projekcie DECOUPAGE.
      Na zakończenie odbył się moment, na który czekało wielu - losowanie nagród, a wśród nich najważniejszej – tableta. Pani Dyrektor Ewa Krysiak – Ciszewska pożegnała wszystkich gości i podziękowała, za liczne przybycie.
      Zorganizowanie festynu to wspólna praca nauczycieli, rodziców i dzieci. Cieszymy się, że przynosi ona tak wspaniałe efekty i dziękujemy wszystkim za trud włożony w przygotowania.  Dziękujemy również  za wsparcie naszym darczyńcom.

NASI DARCZYŃCY

• Es Bank Bank Spółdzielczy w Radomsku;