• V KONFERENCJA LOGISTYCZNA

• W dniu 18 lutego 2014 roku odbyła się V Konferencja Logistyczna. Hasłem przewodnim konferencji, nad którą patronat naukowy objęła Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu oraz patronat honorowy Starosta Powiatu Radomszczańskiego Pan Robert Zakrzewski był: „Transport, ekologistyka i rozwój regionalny”.  Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu reprezentowała: Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL, która wystąpiła z wprowadzającym do ćwiczeń wykładem nt. „Formowania jednostek ładunkowych”,  oraz przeprowadziła warsztaty dla uczniów gimnazjów powiatu radomszczańskiego.

Gimnazjaliści  mogli  mieć szansę przekonać się o swoich predyspozycjach do nauki w zawodzie technik logistyk , rozwiązując zadania dotyczące formowania ładunków przy pomocy  drewnianych modeli naczep, palet i towarów wykonanych w skali 1:10 przez uczniów naszej szkoły.  Trzyosobowe drużyny  musiały uporać się z prawidłowym uformowaniem ładunków i przygotowaniem ich do transportu.

Przeprowadzono również konkurs towarzyszący V konferencji dla uczniów "Drzewniaka" na makietę środka transportu zewnętrznego lub wewnętrznego .

Warsztaty dla uczniów gimnazjów powiatu radomszczańskiego z "Formowania ładunków na środkach transportu zewnętrznego":

1 miejsce drużyna z ZSG nr 7

2 miejsce drużyna PZSG w Strzałkowie