• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY-POECI DZIECIĘCEJ RADOŚCI

• 26 marca 2014 r. po raz kolejny rywalizowaliśmy z drużynami wszystkich radomszczańskich szkół podstawowych w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Poeci Dziecięcej Radości”, organizowanym przez ZSG nr 3. Była to X, jubileuszowa edycja tego konkursu.

W tym roku dzieci bawiły się wierszami Agnieszki Frączek ora Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie klas II:

Wiktor Fogielman, kl. II a,

Klaudia Kucharska, kl. II b,

Dawid Chybalski, kl. II c,

Zabawa składała się z różnych konkurencji dotyczących znajomości wierszy, np. odgadywanie tytułów wierszy na podstawie rysunków, rozpoznawanie instrumentów dętych, wymyślanie rymów, układanie alfabetycznie nazw geograficznych i in. Uczniowie musieli także sepleniąc przeczytać fragment wiersza „Strasna zaba”. Oprócz tego zaprezentowali swoje umiejętności plastyczne,  tworząc kolorowe kapelusze i stonogę.  Niespodzianką było zaangażowanie opiekunów uczniów do przygotowania rewii kapeluszowej. Na koniec wszyscy uczestnicy wcielili się w rolę stonogi.

Klaudia, Wiktor i Dawid zajęli I miejsce

Gratulujemy!!!