• ŚLUBOWANIE KLAS I PG

• W dniu 24 października 2013 r. swoje ślubowanie mieli uczniowie klas I PG nr 4. Wszyscy w odświętnych strojach zasiedli w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Gimnazjaliści złożyli przysięgę, a następnie otrzymali od Pani Dyrektor Ewy Krysiak-Ciszewskiej akty ślubowania. Zgromadzeni mogli obejrzeć program artystyczny w wykonaniu swoich kolegów.
      Ślubowanie pierwszaków odbyło się pod hasłem „Chcę być dobrym uczniem i zdrowo żyć”, nawiązującym do tego, że ZSG nr 2 przystąpił w tym roku szkolnym do programu „Szkoła promująca zdrowie”. Pani Dyrektor podczas uroczystości przypomniała, że nasza szkoła otrzymała Akces Przynależności do Rejonowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W związku z tym na pierwszaków czekała „zdrowa” konkurencja-wyścigi w jedzeniu owoców i warzyw, po której  uczestnicy otrzymali gromkie brawa i pamiątkowe szarfy. Do udziału w podobnej konkurencji zostali również zaproszone Pani Dyrektor Ewa Krysiak-Ciszewska, Pani Wicedyrektor Mariola Kurowska i Ksiądz Proboszcz Piotr Hernoga. Po wypiciu soku z cytryny otrzymali pamiątkowe szarfy i piękne bukiety owocowo-warzywne.