• ZAPUSTY

• W dniu 27.02.2014 r. Samorząd Uczniowski uczestniczył w imprezie miejskiej - „Zapusty”. Uczniowie naszej szkoły wcielili się w role zapustników i wraz z innymi uczestnikami imprezy kolorową paradą przeszła ulicami Radomska. W barwnych, samodzielnie przygotowanych strojach, z ludową pieśnią na ustach korowód przemaszerował do Miejskiego Domu Kultury, gdzie został przedstawiony program artystyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 4. Po przedstawieniu odbyła się degustacja ostatkowych wypieków regionalnych.

Celem imprezy było nie tylko podtrzymywanie zapominanej już tradycji, ale również integracja między szkołami oraz pobudzanie w młodzieży kreatywnego myślenia. Za zaangażowanie i udział w miejskich zapustach przedstawiciele naszej szkoły otrzymali podziękowania oraz nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miasta Radomsko