• BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

• Kształcenie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach to główny cel akcji "Bezpiecznej drogi do szkoły". Początek roku szkolnego zaś to czas na przypomnienie jak dziecko ma się zachować, by cało i zdrowo dotrzeć do szkoły i domu. Dzieci z klas I PSP nr 2 wraz z paniami wychowawczyniami wzięły udział w spotkaniu zorganizowanym w świetlicy przez panie: Agnieszkę Chwałowską, Katarzynę Gonerę-Bartnik i Dorotę Rzeszot. Uczniowie zaznajomili się z prezentacją multimedialną pt. "Bądź bezpieczny na drodze", podczas której mogli sobie przypomnieć zasady zachowania bezpieczeństwa w domu, szkole i na ulicy. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli również filmy edukacyjne:"Bezpiecznie do szkoły" i "Zatrzymaj się i żyj!".