• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z UBÓSTWEM

• Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem obchodzony jest co roku w dniu 17 października.
      Dzień ten poświęcony jest najuboższym jako wyraz hołdu dla ofiar nędzy na całym świecie, znak
      solidarności i braterstwa z najuboższymi oraz zaangażowania się w poszanowanie i przestrzeganie Praw Człowieka. Obchody mają uświadomić opinii publicznej konieczność likwidacji ubóstwa na całym świecie, zwłaszcza w krajach rozwijających się, oraz zwrócić uwagę, że walka z ubóstwem stała się priorytetem na drodze rozwoju. 17 października pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku po raz kolejny  zorganizowali akcję promowania oszczędnego trybu życia, na którą zaprosili uczniów z radomszczańskich placówek oświatowych. W tym roku happening odbył się pod hasłem: „Prąd kosztuje, kto go oszczędza i szanuje, temu na chleb nie brakuje.”
      Podczas spotkania w MDK dzieci oglądały filmy edukacyjne i prezentacje o tym jak oszczędzać i dbać o środowisko. Odbyło się także
      rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i fotograficznego zorganizowanego przez MOPS, na który nagrody ufundowało PGE Dystrybucja S. A.
       Nasza  uczennica Weronika Rzeźniczak zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym, jej zdjęcie prezentujemy poniżej, a do konkursu przygotowała ją p. Dorota Rzeszot. Gratulujemy!

W happeningu wzięły udział klasy 6a i 6b wraz z opiekunami-paniami Jolantą Stępień i Justyną Wilk.