• WARZYWO I OWOC TO MOJA SUPER-MOC

• 10 czerwca uczniowie  klasy III A z Publicznej Szkoły Podstawowej nr w Radomsku, placówki należącej do sieci szkół promujących zdrowie wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Dobrowolską oraz panią Krystyną Wódką wzięli udział w imprezie rekreacyjnej o charakterze edukacyjnym, promującej zdrowe odżywianie i aktywny sposób spędzania czasu.

Impreza o zasięgu wojewódzkim odbyła się na Stadionie KS Metalowiec w Łodzi, zorganizowana została przez Agencję Rynku Rolnego pod hasłem „Warzywo i owoc to moja super- moc”.

Uczniowie zdobywali wiedzę na temat korzyści płynących ze spożywania mleka, warzyw i owoców. Dzieci  miały również okazję zaprezentować swoje umiejętności kulinarne oraz sportowe realizując zadania w czterech strefach: bananowej - rekreacyjnej, brzoskwiniowej - kulinarnej, marchewkowej- sportowej i ogórkowej - ruchowej. Otrzymali także atrakcyjne upominki ufundowane przez Agencję Rynku Rolnego.

Przygotowując się do wyjazdu na w/w spartakiadę ułożyliśmy tekst piosenki promującej zdrowe odżywianie w naszej szkole pt. „Zdrowa Szkoła”. Mamy nadzieję, że zarówno udział w imprezie, jak i wszystkie działania podejmowane w trosce o zdrowie przyniosą pozytywne rezultaty – uśmiech i krzepa naszych uczniów.