• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH PSP

• Dzień 23 października 2013 r. był w naszej szkole wielkim świętem dla pierwszoklasistów. Tego dnia odbyło się ślubowanie i stali się oni oficjalnie członkami szkolnej społeczności. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, na którą pierwszaki wmaszerowały ubrane w kolorowe birety. Najpierw dzieci obejrzały specjalnie dla nich przygotowane przedstawienie, a później złożyły przysięgę pierwszoklasisty i zostały pasowane na ucznia przez Panią Dyrektor Ewę Krysiak-Ciszewską i Panią Wicedyrektor Mariolę Kurowską. Wśród zaproszonych gości byli Pani Prezydent Radomska - Anna Milczanowska, Pani Koordynator Rejonowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie – Urszula Szewczyk oraz Proboszcz Parafii Św. Marii Magdaleny – Ksiądz Piotr Hernoga. Ślubowanie pierwszaków odbyło się pod hasłem „Chcę być dobrym uczniem i zdrowo żyć”, nawiązującym do tego, że ZSG nr 2 przystąpił w tym roku szkolnym do programu „Szkoła promująca zdrowie”. Podczas uroczystości nasza szkoła otrzymała Akces Przynależności do Rejonowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie z rąk Pani Urszuli Szewczyk. Jesteśmy pierwszym zespołem szkolno-gimnazjalnym w Radomsku, który uzyskał ten akces. Przedstawione zostały również założenia projektowe Szkół Promujących Zdrowie.
      Po ślubowaniu pierwszoklasiści udali się do swoich klas na słodki poczęstunek. Imprezę wraz z uczniami przygotowały panie: Elżbieta Grzywaczewska, Lidia Pietrzyk i Grażyna Tomalska.