• CERTYFIKAT LCAE

• 11 października 2013 roku w Krakowie podczas XI Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Radomsku otrzymał certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Miano to otrzymują szkoły, które podejmują liczne inicjatywy ekologiczne, w szczególny sposób pobudzają i skupiają aktywność społeczną mieszkańców oraz poprzez przykład i działanie tworzą aktywne środowisko wychowawcze dla uczniów. W imieniu szkoły certyfikat odbierały: wicedyrektor Mariola Kurowska i Pani Marzena Rak jedna z nauczycielek koordynujących działania. 13 września Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju (SdE) zadecydowała o przyznaniu 206 certyfikatów Zielonej Flagi oraz 49 certyfikatów Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej jest pierwszym stopniem do certyfikacji szkół międzynarodowym certyfikatem „Zielona Flaga”. Certyfikaty są przyznawane szkołom na rok szkolny i mają zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w szkołach i odnawiania certyfikatu. Nasza placówka cieszy się tak dużym sukcesem, który zawdzięczamy Dyrekcji, nauczycielom, uczniom i rodzicom. Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej stanowi dla nas wszystkich inspirację do dalszej owocnej pracy w zakresie działań ekologicznych.