• ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

• W dniu 19 maja 2014 r. w naszej szkole po raz kolejny uczczono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ustawa Rządowa, czyli Konstytucja 3 Maja, była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce. Konstytucja 3 Maja była wielkim osiągnięciem narodu chcącego zachować niezależność państwową, zabezpieczała możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju. Uczniowie z klas Iag, IIag i II bg pod kierunkiem pań Wiesławy Kurzelewskiej i Jolanty Staś przedstawili montaż słowno-muzyczny, zaś Pani Dyrektor Ewa Krysiak-Ciszewska podkreśliła znaczenie tego, że my-młodzi Europejczycy żyjemy w wolnym, europejskim kraju.