• PATRIOTYZM. PRZEZ POKOLENIA, NA ZAWSZE

• Dnia 5 marca 2014 r. w naszej szkole odbyła się debata pod hasłem "Patriotyzm. Przez pokolenia, na zawsze". Przyczynkiem do dyskusji stały się obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych. W celu zapoznania się z tematem uczniowie PG nr 4 wybrali się do kina MDK na projekcję filmu pt. Czy warto było tak żyć..." o działalności Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca". Postać tego lokalnego Żołnierza Wyklętego stała się inspiracją do dyskusji. Uczniowie poruszyli podczas debaty wiele istotnych tematów m. in. czym jest współczesny patriotyzm, jakie są prawa i obowiązki dzisiejszego partioty, czy patriotyzm może być modny, co oznacza dla ludzi młodych i starszych, czy patriotą się jest czy się nim człowiek staje. Zwieńczeniem dyskusji były pytania czy młodzi ludzie wiążą swą przyszłość z ojczyzną? W debacie brali czynny udział uczniowie naszej szkoły:
      Mikołaj Malicki kl. !a
      Kinga Lichota kl. IIa
      Piotr Szyszka kl. IIa
      Piotr Galewski kl. IIIa
      Tomasz Saliński kl. IIIa
      Marta Zyberyng kl. IIIa
      Aleksander Szadkowski kl. IIIb
      Justyna Adamczyk kl. IIIb
      Julia Koćwin kl. IIIc
      Angelika Pieśniewska kl. IIIc
      Marta Rawicka kl. IIIc
      Bartosz Rusin kl. IIIc
      Debatę prowadziły pod kierunkiem p. Jolanty Staś uczennice kl. IIIc Angelika Pieśniewska i Marta Rawicka.