• III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

• Dnia 14 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III, objętych terapią logopedyczną „Wierszyki ćwiczące języki”. Tegoroczne hasło konkursu brzmiało „Graj w zielone”. Uczniowie z radomszczańskich szkół podstawowych prezentowali wiersze o tematyce wiosennej. Jury konkursowe, w składzie p. Anita Pawlak – Zygma, instruktor teatralny, p. Renata Barwaśna – Kowalczyk, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, p. Ewa Tomczuk, logopeda z PP-P oraz p. Anna Lipnik przyznało cztery nagrody główne i dwa wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Daria Borowiecka z kl. IIb i Dariusz Łęski z kl. IIa. Oczywiście wszyscy uczniowie konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszyscy dobrze się bawili i w wiosennych nastrojach obejrzeli mini-przedstawienie przygotowane przez uczniów z kółka teatralnego i p. Ewę Brzuchanię. Organizatorzy: p. Joanna Wideryńska, p. Ewa Brzuchania, p. Beata Stępień i p. Aneta Wiecha oraz sponsorzy zadbali także o słodki poczęstunek.