• TYDZIEŃ CHLEBA NA ZAKWASIE

• W dniach 18-22 listopada 2013r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Radomsku odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiej akcji  „Tydzień chleba na zakwasie”. Była ona okazją do nauki o wyższości  chleba tradycyjnego nad pieczywem białym poprzez zabawę i ciekawe formy dydaktyczne.

Uczniowie wzięli udział w konkursach:

- prezentacja multimedialna o historii chleba dla uczniów klas I-III gimnazjum;

- komiks o powstawaniu chleba na zakwasie dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej;

- reklama telewizyjna promująca pieczywo na zakwasie dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum.

W ramach działań promujących zdrowy chleb odbył się również wykład prowadzony przez Pana Michała Skalika z CKR w Dobryszycach na temat walorów zdrowotnych pieczywa na zakwasie, a także wycieczka uczniów klasy VI b do  radomszczańskiej piekarni („Zorza”).

Dnia 22 listopada 2013r. odbyło się podsumowanie akcji, w którym wzięli udział goście z Łódzkiego Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Łodzi, którzy byli sponsorami nagród dla laureatów konkursów.

Przygotowano również degustację chleba wypiekanego na zakwasie, pochodzącego z piekarni „Zorza” przy ul. Łokietka w Radomsku, a także samodzielnie upieczonego przez uczniów w domu.

Koordynatorami ogólnopolskiej akcji w szkole były panie: Agnieszka Gregorek-Szyszka, Magdalena Poteralska, Małgorzata Starostecka.