• JASNE ŻE KLAR

• Dnia 23 VI 2014 roku w odpowiedzi na zaproszenie nauczyciela germanisty- Małgorzaty Starosteckiej, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie promującym naukę języka niemieckiego Deutsch–Wagen–Tour . W ramach kampanii  szkołę odwiedziła lektorka Pani Joanna Lay, która prowadziła warsztaty językowe dla uczniów klasy IA gimnazjum i VIB szkoły podstawowej. prezentując szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka i w niekonwencjonalny sposób przekazując  informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów.

Projekt  Deutsch–Wagen – Tour został nagrodzony certyfikatem „EUROPEAN LANGUAGE LABEL" – europejskim znakiem innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych, realizowany jest mi. in.: przez Instytut Goethego w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD), Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową oraz innych partnerów. Głównym sponsorem projektu jest firma Volkswagen Poznań Sp. z o. o, która na jego potrzeby wyposażyła lektorów w specjalnie oznakowane samochody marki Volkswagen.

Dzięki wizycie DWT szkoła została wyposażona w ciekawe materiały dydaktyczne: mapy, plakaty, gry edukacyjne. Celem udziału w projekcie było podniesienie motywacji uczniów do nauki języka niemieckiego- języka o znacznie mniejszym zasięgu niż dominujący język angielski mający charakter międzynarodowy.