• WIZYTA NA AKADEMII JANA DŁUGOSZA

• Nasza szkoła współpracuje nie tylko ze szkołami z Radomska, ale podejmuje wspólne działania z wyższymi uczelniami i wykorzystuje ich potencjał oraz doświadczenie naukowe.
      W dniu 17 grudnia 2013 r. uczniowie klas IIag i klas III PG nr 4 uczestniczyli w pokazach doświadczeń fizycznych w Instytucie Fizyki w Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Razem z pracownikami uczelni, na czele z panem Markiem Orkiszem badali zasady dynamiki, energię potencjalną i kinetyczną, własności chemiczne metali oraz prędkość ruchu Ziemi. Pokaz był okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu fizyki, chemii i geografii oraz powtórzenia jej przed egzaminem gimnazjalnym.
      Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tak ciekawej formy zajęć i z tego, że mogli pracować na specjalistycznym sprzęcie laboratoryjnym; zadeklarowali również chęć uczestnictwa w kolejnych zajęciach.