• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI-HUMOR W POEZJI DZIECIĘCEJ

• W dniu 10.03.2016 r . odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Humor w poezji dziecięcej " - "W świecie zabawek" zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 8. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, propagowanie poezji dziecięcej, rozwijanie umiejętności wyrażania własnych uczuć podczas recytacji, a także rozwijanie umiejętności wyrażania treści utworu poetyckiego gestem i mimiką twarzy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasi I a: Maja Wieczorek i Oliwia Czyż - Włodarczyk. Dziewczynki recytowały wiersze, które nawiązywały tematyką do ulubionych zabawek dzieci - wiernych towarzyszy dzieciństwa. Maja recytowała wiersz M. Bernowskiej "Myszki i miś" zdobywając III miejsce, zaś Oliwia za wiersz tej samej autorki "O zepsutym misiu Grzesia" otrzymała nagrodę rzeczową.