• WYCIECZKA DO WARSZAWY

• 1.02.2016r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyła młodzież gimnazjalna naszej szkoły – ZSG nr 2 (PG nr 4). Zwiedziliśmy gmach Sejmu i Senatu. uczestnicy poznali zasady funkcjonowania organów władzy ustawodawczej  Rzeczpospolitej Polskiej. Następnie pojechaliśmy do niezwykłego miejsca w stolicy – Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, znajdującego się na terenie byłego warszawskiego getta. Zbudowane naprzeciwko pomnika Bohaterów Getta jest jego symbolicznym uzupełnieniem; pomnik upamiętnia męczeństwo i śmierć polskich Żydów, muzeum zaś przypomina jak żyli.
      Dla uczniów naszej szkoły była to niezapomniana lekcja historii, młodzież z ogromnym zainteresowaniem oglądała poszczególne galerie, przedstawiające historię tego narodu na ziemiach polskich. Pełni pozytywnych wrażeń późnym wieczorem  powróciliśmy do Radomska.