• SPOTKANIE Z PISARKĄ MAŁGORZATĄ STRĘKOWSKĄ-ZAREMBĄ W MBP

• 8 kwietnia 2015r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie uczniów klasy I-III szkół radomszańskich
      z autorką wielu popularnych i chętnie czytanych przez dzieci książek - Małgorzatą Strękowską-Zarembą. Nasza szkołę w spotkaniu reprezentowali uczniowie klas: IIc i IIIa, którzy uczęszczają na dodatkowe zajęcia czytelnicze. Książki Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby to, m.in.: „Leniwe literki”, „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”, „Wakacje z krową, czołgiem i przestępcą”, „Złodzieje snów”. Jest także pomysłodawczynią cyklów o okropnym Maciusiu, detektywie Kefirku i Filipku, które są entuzjastycznie przyjmowane przez młodych miłośników literatury.

Podczas spotkania autorka opowiedziała kilka słów o sobie, o swoich pasjach twórczych i planach literackich. Pisanie dla młodych czytelników sprawia pisarce wiele przyjemności. Lubi pisać książki, które uczą. Sama wychowała się w domu wśród książek - gdzie zawsze się dużo czytało. Zachęcając do czytania, nie tylko swoich książek, osobiście też prezentowała fragmenty książek własnego autorstwa. Aby sprawdzić jakimi czytelnikami są uczestnicy spotkania, autorka przygotowała zagadki o bajkowych bohaterach. W czasie spotkania pisarka „rapowała” z dziećmi.

Pod koniec spotkania chętni mieli okazję zadawać autorce różnorodne pytania. Nie obyło się także bez wspólnych zdjęć, pięknych dedykacji i autografów wpisywanych przez autorkę do książek i pamiętników.