• NISKIE EMISJE

• W poniedziałek 8 lutego 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum wysłuchali prelekcji oraz obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą ważkiego problemu, tzn."Niskich emisji".
      W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki radomszczańskiego PGK-panie Magdalena Jurek i Anna Mazur. Problem zanieczyszczenia powietrza Radomska jest problemem wyjątkowo poważnym. Brak świadomości wśród mieszkańców naszego miasta, dotyczącej wpływu spalanego paliwa na emisję szkodliwych zanieczyszczeń sprawia, iż niestety jakość powietrza często przekracza dopuszczalne normy.
      Celem spotkani było przekazanie uczniom wiedzy dotyczącej sposobów ochrony lokalnej atmosfery oraz wskazanie rozwiazń umożliwiających poprawę jej stanu.