• RYWALIZACJA SPORTOWA KLAS DRUGICH

• W ramach Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK osoby, które zakwalifikowały się do etapu rejonowego zobowiązane są do przeprowadzenia wydarzenia sportowego.

Dnia 08.12.2015r trzy uczennice z trzecich klas gimnazjalnych Joanna Juziak, Ewelina Łoś, Karolina Sobańska przeprowadziły rywalizację sportową w klasach drugich PSP. Zajęcia rozpoczęły się od zbiórki. Całe klasy uczestniczyły w różnych zabawach jakie przygotowały dla nich starsze koleżanki.

1. Bieg slalomem z pałeczką między pachołkami.
      2. Turlanie piłki lekarskiej między pachołkami.
      3. Bieg do leżącego hula hop, przejście przez nie, następnie bieg do stojącego kosza i rzut do niego woreczka z grochem podanego przez starszą koleżankę.
      4.  Bieg na czworakach do pachołka, ominięcie go i bieg z powrotem na czworakach.
      5. Uczeń umieścił piłkę między nogami i skakał z nią do pachołka, ominął go i wrócił do klasy.
      6. Przejście z woreczkiem na głowie, minięcie pachołka i powrót do klasy.
      7. Kozłowanie piłki do pachołka, ominięcie go i ponowne kozłowanie w drodze powrotnej.
      8. Dzieci stały w rzędzie, jedno za drugim i podawały sobie piłkę górą – nad głowami, a z powrotem dołem – między nogami.

Wszystkie zabawy uczniowie klas drugich wykonywali bardzo chętnie. Między zawodnikami rywalizacja była zacięta. Każda klasa chciała być najlepsza i wykonać zadanie bardzo dobrze. Po zakończonych grach dzieciaki były zmęczone, ale zadowolone i poprosiły o kolejne takie zajęcia. Uczennice prowadzące rozgrywki też miały małą lekcję życia – jak zapanować nad tak liczną gromadką i jeszcze nauczyć ich czegoś.