• Włączamy się do wspólnego działania -  RAZEM PRZECIW AIDS

• Dnia 5.11.2015r odbył się etap szkolny pierwszego  wojewódzkiego konkursu „Włączamy się do wspólnego działania -  RAZEM PRZECIW AIDS” zaproponowanego przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Do etapu wojewódzkiego, który odbył się 01.12.2015r w Łodzi, w  Światowym Dniu AIDS zakwalifikowały się uczennice:    Aleksandra Anczyńska z II A,   Paulina Stępień z III B  i  Agata Wolska z III B.

Dnia 01.12.2015r odbył się finał wyżej wymienionego konkursu. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 50 pytań zamkniętych, szczegółowo sprawdzających wiedzę na temat HIV/AIDS.  Po teście odbyły się warsztaty prowadzone przez Edukatora ds. HIV/AIDS, które miały za zadani naświetlić problem zachowań ryzykownych, które mogą prowadzić między innymi do zakażenia HIV.

Niestety nie udało się zająć żadnego ważnego miejsca, ale uczennice były zadowolone, że spróbowały  i sprawdziły swoją wiedzę na ten temat. Opiekunka PCK Magdalena Poteralska przygotowała uczennice do tego konkursu.