• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„A jeśli komu droga otwarta do nieba,

Tym co służą ojczyźnie.”

Fragmentem  „Pieśni XII” Jana Kochanowskiego oraz pieśnią  „Gaude Mater Polonia” rozpoczęły się w naszej szkole akademie z okazji Święta Niepodległości. Przygotowujący uroczystość uczniowie zaprezentowali historyczno – muzyczną opowieść „Z pieśnią przez wieki”.  Przypomnieli wydarzenia historyczne oraz postacie bohaterów, dla których nadrzędną wartością stała się Ojczyzna. Opowieść narratora, recytacje utworów polskich poetów oraz pieśni wykonywane przez Chór Szkolny to z całą pewnością niezapomniana i wzruszająca lekcja patriotyzmu. Program zakończono „Apelem poległych” oraz odśpiewaniem utworu „Żeby Polska była Polską”.
          Podczas programu zaprezentował się Chór Szkolny pod kierunkiem Pani Anny Spychało. Chórzystom akompaniowali: Marta Pluta(skrzypce), Dominik Iskrzyński (pianino), Szymon Rudawski (pianino). Część literacką zaprezentowali: Agata Dryja, Ewelina Łoś, Dominik Iskrzyński, Szymon Rudawski, Mikołaj Malicki, Maciej Krzyszkowski, Nikodem Krawczyk, Przemysław Siedlecki (uczniowie klasy IIIag), Program przygotowały Pani Anna Spychało (opracowanie muzyczne), Pani Jolanta Stepień ( opracowanie literackie, autorka scenariusza).