• W ZABYTKOWEJ PASIECE

• 30 września 2015 roku, w ramach realizacji programu „Pomagamy pszczołom”, ale też z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy IIa wraz z opiekunami wybrali się do zabytkowej  pasieki pani Elżbiety Szczepaniak we wsi Wygoda. Pierwszą atrakcją była podróż autobusem PKS. Niektóre dzieci po raz pierwszy korzystały z takiego środka transportu. Potem była kilometrowa wędrówka. W pasiece czekała na nas przemiła właścicielka i słodki poczęstunek, ufundowany przez radomszczańskich pszczelarzy: domowe ciasta, ciepła herbata i owoce. Po posiłku obejrzeliśmy najstarsze zabytkowe ule, zrobione z pni drzew, i nieco młodsze, pochodzące z ubiegłego wieku, ule drewniane. Podziwialiśmy też domki dzikich pszczół i drewnianą kapliczkę świętego Ambrożego, patrona pszczelarzy. Po tej ciekawej lekcji przyrody i historii było jeszcze ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólna zabawa. Pogoda dopisała, humory też, radości było co nie miara, dzieciaki polubiły panią Elę i już zapowiedziały się z kolejną wizytą wiosną.