• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH PSP

•    27 października 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klas pierwszych PSP nr 2.   Uczniowie z tych klas ubrani w odświętne stroje zjawili się w pięknie udekorowanej przez p. Krystynę Wódkę sali gimnastycznej.
         Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały  swoje umiejętności
      w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości. Do ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem pań wychowawczyń: Iwony Machury – kl. Ia, Bożenny Marchwińskiej – kl. Ib i Joanny Lewandowskiej – kl. Ic. Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na flagę państwową,
      a później Pani Wicedyrektor Mariola Kurowska dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia symbolicznym mieczem wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.
         Na uroczystości gościł również proboszcz Parafii Św. Marii Magdaleny – ksiądz Piotr Hernoga, który poświęcił plecaki i przybory szkolne. Na święto swoich dzieci przybyli w licznym gronie rodzice, którzy zorganizowali słodkie przyjęcie.
      Drodzy pierwszoklasiści – życzymy Wam samych sukcesów w szkole!