• V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Wierszyki ćwiczące języki

• Dnia 15 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wierszyki ćwiczące języki”, dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej, objętych terapią logopedyczną. Dwudziestu uczestników z ośmiu radomszczańskich szkół prezentowało wierszowane dialogi zawarte w utworach polskich poetów. Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: pani Anita Pawlak-Zygma, instruktor teatralny, pani Ewa Tomczuk, logopeda z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej, i pani Renata Barwaśna- Kowalczyk, bibliotekarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Po części konkursowej uczestnicy i ich opiekunowie obejrzeli prezentacje zabawnych wierszy, przedstawione przez uczniów klasy IIIa, przygotowanych przez panią Ewę Brzuchanię. Potem był słodki poczęstunek, a po nim długo oczekiwana chwila – ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród i pamiątkowe zdjęcia. Mistrzem Recytacji został Eryk Koch z PSP nr 1. Przyznano także trzy tytuły Wicemistrzów. Wszystkie prezentacje były nagradzane gromkimi brawami i wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody: książki i upominki od sponsora.  Było dużo  , uśmiechów, pochwał i miłych słów.

Konkurs zorganizowały: Joanna Wideryńska, Ewa Brzuchania, Beata Stępień i Aneta Wiecha, a wsparli sponsorzy, m.in. pan Dariusz Bednarczyk. Dekoracje przygotowały: p. Brzuchania i p. Stępień.