• JESTEŚMY MISTRZAMI POLSKI W SCRABBLE!

• W Kutnie odbyły się XIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble.

Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie gościło aż 120 młodych graczy z 44 szkół z 18 miejscowości w Polsce.

Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach. O tytuł mistrza Polski walczyły dwuosobowe zespoły reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Odbyło się pięć rund. Naszą szkołę reprezentowali: Ewelina Łoś, Karolina Sobańska, Dominik Iskrzyński i Szymon Rudawski.

Mistrzami Polski w kategorii szkół gimnazjalnych zostali Szymon Rudawski i Dominik Iskrzyński z klasy III ag. Otrzymali medale, statuetki i dyplomy. Sędzia zawodów Maciej Śliwa z Zabrza stwierdził, że był to najliczniejszy turniej scrabble w Polsce w tym roku. Podkreślił również zalety gry w scrabble takie jak: rozwijanie słownictwa, poprawienie fleksji, umiejętność odmiany rzeczowników, czasowników, przymiotników i liczebników w języku polskim oraz zacieśnianie więzi międzyludzkich. Tegoroczne rozgrywki były dla organizatorów jubileuszowe, ponieważ po raz 10 gimnazjum w Kutnie organizowało zawody scrabble. Na początku lokalnie, a od 2010 r. w randze mistrzostw Polski. Nie zabrakło okolicznościowego tortu podczas gali zawodów. Naszym Mistrzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

źródło: www.pfs.org.pl