• ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW Z PSP

•

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Radomsku dzisiaj zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej. Rozpoczęcie nauki w szkole to wielkie przeżycie dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele.Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem pań wychowawczyń: Joanny Lewandowskiej – Ia, Iwony Machury – Ib i Bożenny Marchwińskiej – Ic. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień za sprawą pań Krystyny Wódki i Katarzyny Gruszczyńskiej – Słomki przybrała odświętny wygląd. Tak samo wyglądali nasi uczniowie. Na widowni zasiedli rodzice, prawni opiekunowie, dziadkowie, rodzeństwo oraz nauczyciele pierwszaków. Dzieci zaprezentowały program artystyczny złożony z piosenek i wierszyków o tematyce szkolnej i złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pani Dyrektor Ewa Ciszewska – Krysiak skierowała do pierwszaków ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie zgodnie z tradycją zostali pasowani przez Panią Dyrektor i Panią Wicedyrektor Mariolę Kurowską na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 przy pomocy symbolicznego miecza a ksiądz proboszcz Stanisław Sikora poświęcił plecaki i przybory szkolne. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce, jak najlepszych ocen i przyjaźni szkolnych na całe życie.