• ZBUDOWANI POSTAWĄ DZIECI I MŁODZIEŻY

ZBUDOWANI POSTAWĄ DZIECI I MŁODZIEŻY

Jaka ta dzisiejsza młodzież! Słyszymy ciągłe narzekania dorosłych. Odpowiedź jest prosta. Młodzież jest taka, jakie jej wychowanie. Prawda ta pokrywa się z wypowiedzią ks. Dr Jacka Molki prowadzącego rekolekcje wielkopostne dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Publicznego Gimnazjum nr 4 w Radomsku, w kościele św. Marii Magdaleny w Radomsku.
      - Rodzina, a potem dopiero szkoła to podstawowe i najważniejsze instytucje wychowawcze – mówił.
      Co zatem może zrobić szkoła, aby uczniowie zachowywali się wręcz wzorowo? Silny zespół nauczycieli z dyrekcją na czele we współpracy z parafią i rodzicami robi wszystko, aby wychowankowie szkoły na taką ocenę zasługiwali. Mottem ich pracy zarówno pedagogicznej, jak i wychowawczej są słowa bł. Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.
      Dobre przygotowanie uczniów przed każdym wydarzeniem szkolnym, wyjściem do kina, teatru, wyjazdem na wycieczki, przeżywaniem rekolekcji itd., gdzie nauczyciele nie szczędzą czasu i wysiłku na rozmowy z nimi i stawianie wymagań – to recepta na pozytywne ich zachowanie. Kolejne już rekolekcje dowiodły o dojrzałej i odpowiedzialnej postawie, szczególnie młodzieży gimnazjalnej. Często, będąc z uczniami poza szkołą, można usłyszeć pytanie ludzi z zewnątrz: Z której szkoły jesteście? Z dwójki – pada odpowiedź. To prawda, jednak swoją postawą i zachowaniem zasługują na pięć z plusem. I chwała im za to!