• II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

•

Dnia 17 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Radomsku odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla dzieci objętych terapią logopedyczną  „Wierszyki ćwiczące języki” .
      Wzięło w nim udział 26 uczniów ze wszystkich radomszczańskich szkół podstawowych. W tym roku recytowano wiersze Juliana Tuwima , aby uczcić Rok Tuwimowski. Kolorowa dekoracja nawiązywała do trudnego wiersza „Ptasie radio”. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i włożyły mnóstwo pracy w naukę pięknej recytacji wierszy, mimo różnych zaburzeń mowy.
       Jury w składzie: p. Anita Pawlak-Zygma - instruktor teatralny,  p. Ewa Tomczuk – logopeda  z Poradni  Psychologiczno-Pedagogicznej i p. Renata Barwiśna-Kowalczyk - bibliotekarz,  z uwagą wysłuchało wszystkich prezentacji. Każdy uczestnik był nagrodzony gromkimi brawami .
      Przyznano trzy „Nagrody wyjątkowe dla wyjątkowego wykonawcy”:
      Mikołaj Janik z PSP nr 6
      Maksym Gwadera z PSP nr 2
      Oliwia Woźniak z PSP nr 10
      Przyznano również osiem nagród dla uczniów, których recytacja zwróciła uwagę jury oraz 15  dyplomów uznania za prezentację wiersza Juliana Tuwima.
      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miasta Radomsko oraz drobne upominki.
      Organizatorzy konkursu (p. J. Wideryńska, E.Brzuchania, B.Stępień, A.Wiecha) zadbali o słodki poczęstunek – soki i ciastka dla wszystkich uczestników konkursu i  opiekunów. Sponsorem była redakcja gazetki szkolnej „Ananas” i  sklepik szkolny.
      W czasie obrad jury uczniowie obejrzeli inscenizację „A to polski język właśnie”,  przygotowany przez uczniów z klas III B, VA i VB, uczęszczających na zajęcia czytelniczo-teatralne, prowadzone przez p. E.Brzuchanię. Na zakończenie gościnnie wystąpiła Natalia Wężyk z PSP nr 10 z Piotrkowa Trybunalskiego. Przedstawiła wiersz J.Tuwima „Pan Tralaliński”
      Podczas konkursu panowała wyjątkowo przyjazna i miła atmosfera, nikt nie był stremowany. Mamy nadzieję, że III edycja konkursu będzie równie udana.
      Do zobaczenia za rok!
      „Polszczyzna jest piękna
      i wyjątkowa,
      choć coś w niej szeleści