• TYDZIEŃ CHLEBA

TYDZIEŃ CHLEBA NA ZAKWASIE

Fundacja „Dobre Życie” z Warszawy po raz czwarty zorganizowała w dniach 16 -23.10.2012r. ogólnopolską kampanię „Tydzień chleba na zakwasie”, a nasza szkoła przystąpiła do niej już po raz drugi. W tym roku odchody tego dnia przebiegały pod kierunkiem p. Agnieszki Gregorek – Szyszki i P. Magdaleny Poteralskiej. Celem tej akcji było zwrócenie uwagi na podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami, a także wpływie na jakość chleba na rynku. W ramach projektu odbyła się wycieczka uczniów klasy VI a do piekarni „Zorza” na ul. Łokietka w Radomsku. Wychowawcy w PSP i PG na godzinach wychowawczych rozmawiali z wychowankami o spożywaniu zdrowego chleba oraz śniadań i zabieraniu ze sobą do szkoły zdrowego jedzenia. Uczniowie klas IIa PG, III PG, VI PSP przygotowali plakaty z hasłami promującymi spożywanie chleba na zakwasie. Odbyły się również dwie degustacje, na które uczennice klas IIc PG i IIIc PG przyniosły chleb upieczony w domu, a także chleb od p. Chamary z Borek koło Radomska.