• ŚNIADANIE DAJE MOC

•

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego powstał program edukacyjny „Śniadanie Daje Moc”, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia – koalicja marek: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka. Zawiązano ją w 2006 roku w celu skutecznego przeciwdziałania niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowania wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych. Aby realizować swój cel Partnerzy prowadzą działania edukacyjne oraz opracowali pierwszy w Polsce produkt z misją społeczną – Mleczny Start. W ramach programu w szkołach zawiązano Kluby Śniadaniowe oraz ustanowiono dzień 8 listopada Dniem Zdrowego Śniadania. Po raz kolejny również naszą szkołę w akcji reprezentuje klasa p. Iwony Machury – I B oraz klasa p. Elżbiety Grzywaczewskiej – III A PSP. W piątek odbyło się śniadanie w klasie I B. Dzieci ubrane na galowo przedstawiły  krótki montaż słowno-muzyczny, a następnie zasiadły przy pięknie nakrytych stołach. Królowało tam zdrowe jedzenie – warzywa, owoce, jogurty, soki oraz kanapki, zaś owocowe szaszłyki, jajeczne łódeczki i ogórkowy krokodyl wyglądały tak smakowicie, że szybko znikały ze stołów. Na wspólne śniadanie dzieci zaprosiły Panią Dyrektor Ewę Krysiak-Ciszewską oraz Panią Wicedyrektor Mariolę Kurowską.

A oto relacja ze śniadania w klasie IIIA PSP. Tutaj również na stole gościły przepyszne, pachnące kanapki, owoce oraz sałatki. Dzieci sprawnie i chętnie przygotowywały pełne witamin specjały, oczywiście pod czujnym okiem mam i pani wychowawczyni-Elżbiety Grzywaczewskiej. Uczniowie zaśpiewali nam piosenkę oraz rozwiązywali owocowo-warzywną krzyżówkę. Gośćmi specjalnymi były Pani Dyrektor Ewa Krysiak-Ciszewska i Pani Wicedyrektor Mariola Kurowska.