• CO NOWEGO W ZERÓWCE?

• Co nowego w „Zerówce”?
      Uczniowie klasy „0” aktywnie uczestniczą w uroczystościach, akademiach, występach, konkursach i wystawach zorganizowanych w PSP nr 2 oraz poza szkołą.
      4 grudnia 2012 r. z okazji „Barbórki” klasa „0” gościła górnika. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda strój galowy górnika, dowiedzieli się jak ciężka jest jego praca oraz poznali legendy dotyczące kopalni.
      6 grudnia uczniowie klasy „0” gościli w klasie Mikołaja, który obdarował dzieci bogatymi prezentami. Zabawa i śpiewy z Mikołajem wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Rodzice uczniów przygotowali słodki poczęstunek.
      18 grudnia najmłodsi wychowankowie pod opieką pani Lidii Pietrzyk zgodnie z tradycją wigilijną podzielili się wzajemnie opłatkiem. Dzieci własnoręcznie wykonały świąteczne dekoracje, które ozdobiły wigilijny stół. Tradycyjnie znalazły się na nim ryba, makowiec, pierniki i owoce. Spotkanie umilało wspólne kolędowanie.
      Nowy Rok 2013 r. dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły od zabawy choinkowej, na której bawiły się przy najnowszych przebojach. Po tańcach przedszkolaki mogły odpocząć przy słodkim poczęstunku.
      Nasze przedszkolaki świętowały również Dzień Babci i Dziadka. Przygotowały dla swoich dziadków piękny występ oraz słodki poczęstunek.
      Najmłodsi uczniowie ZSG nr 2 nie zapominają również jak ważne są dla zachowania zdrowia witaminy. Dlatego chętnie jedzą owoce i warzywa. W dniu 11 i 13  marca odbył się dla nich witaminowy poczęstunek.
      W dniu 22 marca dzieci z zerówki uczestniczyły w rodzinnym wielkanocnym spotkaniu z najbliższymi. Mogliśmy uczestniczyć w świątecznym przedstawieniu oraz wspaniałym poczęstunku. Mimo śniegu za oknami w sali nr 19 było wiosennie, kolorowo i pachnąco wiosną.

Dzieci z "zerówki": Emilia Hoffman, Filip Malicki oraz Oliwier Wilchelm wzięli udział w XV edycji ekologicznego konkursu recytatorskiego pod hasłem "Zbudź się-ocal ziemię"

11 maja w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się jedna z najbardziej prestiżowych imprez tanecznych, Festiwali Tańca Dzieci i Młodzieży „Złote Baletki”. Na deskach MDK w różnych kategoriach tanecznych i wiekowych zaprezentowało się prawie 150 solistów, 31 duetów i ponad 70 formacji.
      Formacja DISCO ROBACZKI pod kierunkiem Pani Magdaleny Salińskiej zajęła III miejsce w kategorii I-III. Formacja utworzona została we wrześniu roku 2012, dziewczynki w wieku 6-8 lat uczęszczają na zajęcia taneczne  z różnych szkół podstawowych oraz przedszkoli z Radomska a jedną z nich jest uczennica z naszej "zerówki" Lena Żulicka. Serdecznie gratulujemy Lenie i życzymy wielu tanecznych sukcesów!

21 maja dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do lasu na wieś Borowiecko/koło Dobryszyc. Celem wycieczki było zapoznanie się z roślinnością oraz mieszkańcami lasu . Dzieci rozpoznawały gatunki drzew, odnalazły mrowisko, ślady zwierząt i wsłuchiwały się w odgłosy przyrody. Pani Chwałowska zaprosiła uczestników na swoja działkę i przygotowała ciepły posiłek. Dzieci mogły korzystać również z placu zabaw zaspokajając dużą potrzebę ruchu.

24 maja z okazji Dnia Matki uczniowie z oddziału przedszkolnego przygotowały dla ukochanych mam szczególne życzenia. Dzieci z radością śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Mamusie zostały obdarowane prezentami wykonanymi własnoręcznie przez dzieci oraz bukietami pachnących konwalii. Po złożeniu życzeń wszyscy zasiedli do bogato zastawiono stołów, na których królowały torty  i inne smakołyki przygotowane przez rodziców. Spotkanie miało charakter bardzo uroczysty i rodzinny.

W dniu 28.05.2013 r. uczniowie z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Łodzi. Wspaniałą zabawę zapewnił im plac zabaw „Kinderplaneta” w Manufakturze. Dzieci obejrzały również film w Cinema City pt. „Mambo, Lula i piraci”. Zabawy i atrakcji było co nie miara. Wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci wraz z opiekunami  bezpiecznie wrócili do Radomska.

Wizyta z Komendzie Policji

Konkurs ekologiczny

W dniu 24.06.2013 r. w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Radomsku odbył się XIII Konkurs Recytatorski w Języku Obcym dla Przedszkolaków. Udział w konkursie wzięło 15 uczestników i uczestniczek z radomszczańskich przedszkoli oraz 2 uczestniczki z Zespołów Szkolno - Gimnazjalnych.
      Specjalną Nagrodę Dyrektora otrzymała uczennica klasy 0 Lenka Żulicka, która zaprezentowała dwa utwory w języku hiszpańskim, wiersz pt. "La fiesta de las frutas"(Owocowe przyjęcie) oraz piosenkę pt." Para crecer debemos comer" (Żeby rosnąć trzeba zdrowo jeść). Oba utwory dotyczyły zasad zdrowego odżywiania.