• WYSTAWA KATYŃ 1940

• W dniach 10-12 kwietnia uczniowie klas VI i I - III PG mogli w czytelni szkolnej obejrzeć wystawę "Katyń 1940 - Naród pamięta". Przygotowały ją pani Ewa Brzuchania i Joanna Wideryńska. Na wystawie zaprezentowano na naiej fotografie dokumentów, listów, zdjęcia z miejsc kaźni i z cmentarzy w Katyniu, Charkowie i Miednoje, opracowania naukowe, publikacje wspomnień i wiersze o tematyce katyńskiej. Pani Joanna Wideryńska, sekretarz Koła Rodziny Katyńskiej w Radomsku, opowiedziała uczniom o tragicznych wydarzeniach z 1940 roku, zwanych Zbrodnią Katyńską, o trwającym 50 lat "kłamstwie katyńskim" i o odkrywaniu prawdy. Zaprezentowała także wiersz "Wśród katyńskiej zieleni", napisany przez Okla Szadkowskiego, nagrodzony w tegotocznym MiędzygimnazjalnymKonkursie Katyńskim. Wystawę obejrzeli uczniowie klas: VI a, VI b, VI c, I bg, II cg, III ag, III bg i III cg.