• LEKCJA HISTORII DLA KLAS I-III PSP

• W dniu 9 listopada 2012 r. p. Anna Zatoń i klasa II B PSP zaprosili klasy I-III PSP na przedstawienie z okazji Święta Niepodległości. Dzieci mogły obejrzeć montaż wierszy i pieśni. Poznały, bądź przypomniały sobie takie utwory jak: Polonez, Bogurodzica, Warszawianka i Legiony. Uczniowie klasy II B przedstawili krótką historię Polski i tak na scenie mogliśmy zobaczyć Lecha, Czecha i Rusa, Tadeusza Kościuszkę, dzielnych wojów oraz przedstawicieli 3 mocarstw, które walczyły o polskie ziemie w czasie zaborów - Prusy, Austrię i Rosję. Na koniec klasy wzięły udział w historycznym quizie; okazało się że nasi uczniowie mają duży zasób wiedzy z historii i bezbłędnie odpowiadali na pytania. Była to niecodzienna lekcja historii -pięknie ubrane dzieci każde z przypiętym kotylionem, lub biało-czerwoną chorągiewką z zainteresowaniem śledziło to co działo się na scenie.