• DNI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

• W dniach 10-15 kwietnia 2013 r. odbywały się w naszej szkole DNI JĘZYKA NIEMIECKIEGO pod hasłem: Gesund leben. Celem przedsięwzięcia było promowanie języka niemieckiego jako języka obcego oraz podnoszenie motywacji ucznia do jego nauki. W ramach DNI JĘZYKA NIEMIECKIEGO młodzież gimnazjalna brała udział w następujących konkurencjach:
      - dyktando pt. "Barbara ist krank"
      I miejsce - Małgorzata Łysik - klasa II bg
      II miejsce - Krzysztof Gustalik - klasa III bg
      - test sprawdzający znajomość przysłów niemieckich o zdrowiu "Gesundheit, Krankheit"
      I m. - Wioletta Wojtala - klasa III cg
      II m. - Adrian Noculak - klasa II ag
      III m. Kaja Zawadzka - klasa II ag
      - plakat: "Mein Rezept fur Gesundheit"
      I m. - Kinga Kępa i Marta Łuszczyna - klasa II bg
      II m. - Justyna Adamczyk i Wiktoria Ciszewska - klasa II cg
      III m. - Liliana Antczak, Anna Grot, Wioletta Gołębiowska - klasa III ag
      - przygotowanie potrawy z niemieckojęzycznym menu i przepisem przez klasy: I ag, II ag, II bg, II cg, III ag i III bg
      - prezentacja multimedialna przedstawiająca przykładowe ćwiczenia gimnastyczne z niemieckojęzycznym instruktażem, przygotowana przez klasy: II cg, III ag i III bg.