• EDUKACJA GLOBALNA

•

Propagowanie Edukacji Globalnej i Milenijnych Celów Rozwoju rozpoczęliśmy w naszej szkole – Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Radomsku w roku szkolnym 2007/2008. Odtąd każdego roku angażujemy się w ideę Tygodnia Edukacji Globalnej. Jest to akcja mająca na celu zwrócenie uwagi państw Europy na rozpowszechnianie problemów globalnych i promocję edukacji rozwojowej. W tym roku postanowiliśmy zachęcić inne radomszczańskie szkoły do udziału w happeningu promującym akcję opartą na prostych wartościach: solidarności, równości i współpracy. Taka edukacja sprawia, że uczniowie przechodzą od podstawowej wiedzy o najważniejszych sprawach dotyczących rozwoju międzynarodowego, poprzez zrozumienie przyczyn i skutków spraw światowych, do osobistego zaangażowania  i świadomego działania.
      W dniu 30 kwietnia 2013 r. z racji Happeningu Edukacji Globalnej jaki zorganizowała
       p. J. Staś i K. Wódka wraz z uczniami z kl. II cg gościliśmy ZSG nr 3 i ZSG nr 5
       z opiekunami -p. Anitą Pałecz-Skórką i p. Dariuszem Kornackim.
      „Zmieniajmy świat na lepsze” to hasło, które przyświecało zmaganiom gimnazjalistów. Świat potrzebuje globalnego spojrzenia na problemy dotykające ludność na całym świecie. Bieda, niszczenie środowiska, liczne choroby wymagają „rekonstrukcji”. Zadaniem nowych pokoleń jest zapobieganie i pomniejszanie tychże zagrożeń.