• GOŚCIE Z KIRYAT BIALIK

• Po raz kolejny odwiedzili nas uczniowie z zaprzyjaźnionego Kiryat Bialik w Izraelu wraz ze swoimi nauczycielami. Młodzi ludzie odwiedzili Kirkut oraz tereny byłego getta. Podczas pobytu w naszym mieście dwustu osobowa grupa naszych gości, która przybyła pod opieką dyrektora Pana Ramiego Porat, udała się na cmentarz żydowski. W szkołach odbyły się spotkania integracyjne oraz wspólna zabawa i udział w grze terenowej. W Miejskim Domu Kultury zorganizowany został wieczór artystyczny. W zajęciach z izraelską młodzieżą uczestniczyli uczniowie z radomszczańskich Zespołów Szkolno - Gimnazjalnych nr 2, 3, 5 i 7. Prezydent miasta Anna Milczanowska, w trakcie uroczystości pod pamiątkową macewą podkreśliła, że dzisiaj piszemy nowy rozdział naszej historii. Dlatego warto zrobić wszystko, aby był to rozdział budowania porozumienia, nawiązywania przyjaźni, współpracy i wzajemnej inspiracji.

Powiększ
      zdjęcia ze stron: www.radomsko.pl, www.radomsko.naszemiasto.pl