• 2 EDYCJA PROGRAMU EDUKACYJNO-PROFILAKTYCZNEGO CHROŃ DZIECIĘCE UŚMIECHY

• Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków. 80% dzieci ze szkół podstawowych ma próchnicę, a 18% w ogóle nie odwiedza lekarza dentysty - próchnicę ma 40% dzieci w wieku do 6 lat i aż 80% dzieci w wieku do 12 lat.
      Od 30 września 2014 r. w PSP nr 2 rozpoczyna się bezpłatny ogólnopolski program edukacyjno-profilaktyczny "Chroń dziecięce uśmiechy" zorganizowany przez PCK we współpracy z Wrigley Poland pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Jest to program, którego celem jest budowanie świadomości wśród najmłodszych, dotyczącej tego, jak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej.
      Edukacja - I faza projektu - W tej części uczniowie biorą udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli lub wolontariuszy PCK.
      Profilaktyka - II faza projektu - Uczniowie uczestniczą w przeglądzie jamy ustnej w gabinecie stomatologicznym na ul. A. Krajowej u pani Marioli Gaik.
      Zestawienie - III faza projektu Rodzice otrzymują informację zwrotną o stanie uzębienia dziecka.
      W akcji zaplanowano udział 691 dzieci z 2 szkół - ZSG nr 1 i ZSG nr 2 w Radomsku.