• UROCZYSTE OTWARCIE NOWEJ EKOPRACOWNI

• Dzień 18 grudnia 2014 r. był ważnym dniem w naszej szkolnej społeczności. W tym dniu nastąpiło uroczyste otwarcie nowej ekopracowni. Utworzenie pracowni zrealizowane zostało przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”. Realizacja projektu polega na modernizacji i wyposażeniu pracowni przyrodniczej. Klasa otrzymała nowe meble, pomoce dydaktyczne dotyczące edukacji ekologicznej oraz nowoczesny sprzęt badawczy, komputerowy i audiowizualny. Po uroczystym przecięciu wstęgi przez panią naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania Elżbietę Sękowską odbyła się lekcja biologii poprowadzona przez panią Alinę Chmielewską – naszego Ekobelfra. Temat lekcji brzmiał tajemniczo: „W królestwie protestów”, a brała w niej udział klasa II ag. Gośćmi specjalnymi oprócz pani naczelnik były również  pani Barbara Konieczna z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz pani Justyna Mituła - inspektor Biura Strategii i Rozwoju. Nowa pracownia prezentuje się wspaniale, a nowoczesne pomoce dydaktyczne zachęcają uczniów do zdobywania nowej wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej.