• SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ FRĄCZEK

• Dnia 14 listopada 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się spotkanie autorskie z pisarką panią Agnieszką Frączek. Spotkanie zorganizowano w ramach Festiwalu Puls Literatury.

Z wizytą do biblioteki przybyli zaproszeni  uczniowie klasy II a i II c ze  swoimi wychowawczyniami – panią Grażyną Tomalską i panią Elżbietą Grzywaczewską oraz nauczycielami bibliotekarzami panią Ewą Brzuchanią i panią Beatą Stępień.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem, ale przede wszystkim jest znaną i lubianą autorką literatury dziecięcej. W swojej twórczości dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie i kulturze słowa, rozprawia się z błędami językowymi. Wszystko to jest podane w dowcipnej i przystępnej dla dzieci formie.

Na spotkaniu pani Agnieszka w sympatyczny, ciepły sposób, z ogromnym poczuciem humoru, czytała dzieciom fragmenty swoich wierszy. Wspólnie z nimi tropiła błędy językowe, jakie najczęściej zdarza nam się popełniać na co dzień. Wielką frajdę sprawiło uczestnikom szukanie rymów do różnych słów.

Pod koniec spotkania autorka cierpliwie odpowiadała na liczne pytania, zadawane przez młodych czytelników. Każdy z uczestników spotkania mógł kupić w bibliotece książkę, do której pani Agnieszka Frączek chętnie wpisywała dedykacje.