• WIGILIA PSZCZELARZY

• Dnia 19 grudnia 2014 roku w naszej szkole, w świetlicy szkolnej, spotkali się na spotkaniu wigilijnym pszczelarze z powiatu radomszczańskiego. Przy świątecznie udekorowanych stołach zastawionych apetycznymi ciastami, owocami i słodyczami, w blasku świec, składali sobie świąteczne życzenia, a potem wymieniali doświadczeniami z pracy w swoich pasiekach. Szczególnym punktem spotkania było przedstawienie „U pszczelarza przed świętami”, przygotowane przez uczniów z klasy Vb pod kierunkiem pani Ewy Brzuchani i Joanny Wideryńskiej. O dekoracje do przedstawienia zatroszczyła się pani Agnieszka Gregorek-Szyszka. Przedstawienie bardzo się podobało. Młodzi wykonawcy zostali pochwaleni przez pszczelarzy za duży zasób wiedzy o życiu pszczół i o walorach miodu.