• AKADEMIA Z OKAZJI DNIA PATRONA I KONSTYTUCJI 3 MAJA

•                                                                                                                                  ,,O  Kościuszko, piękny wzorze.
                                                                                                                                       Jako Ojczyznę miłować!
                                                                                                                                       W każdej  życia swego  porze
                                                                                                                                       Pragniemy Cię naśladować…”

Jan Czeczot

30 kwietnia 2015 r. w naszej szkole miała miejsce urocysta akademia. Obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły oraz upamiętniliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
      Uczniowie biorący udział w montażu słowno-muzycznym podkreślali zasługi Tadeusza Kościuszki dla narodu polskiego, a Chór Szkolny wykonał pieśni ludowe doskonale wpasowane w scenariusz uroczystości. Reprezentacja klasy IVa wykonała również skocznego krakowiaka.  Pani Dyrektor Ewa Krysiak-Ciszewska przedstawiła naszego patrona jako człowieka szlachetnego i prawego, bohaterskiego naczelnika powstania narodowego w 1794 roku. Podkreśliła również, że powinniśmy być dumni mając za patrona tak wielkiego patriotę i brać z niego przykład w swoim życiu. Chór Szkolny i tancerzy przygotowała p. Anna Spychało, zaś recytatorów p. Jolanta Stępień.