• DZIEŃ PAPIESKI

• 16 października obchodziliśmy 33 rocznice wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tradycją się stało, że ten dzień jest Dniem Papieskim. Obecny nosi hasło Jan Paweł II -Człowiek Modlitwy.

W dniu 19.10. 2011r. w ZSG nr 2 odbyły się uroczyste apele upamiętniające ten dzień przygotowane przez K. Wódkę i uczniów klasy 4b i 5b. Organizatorzy zachęcali nasza społeczność do wsparcia dzieła Ojca Świętego- Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo ponad 2500 stypendystów z całej Polski. Dzięki ofiarności Polaków w kraju i poza granicami mogą oni realizować swoje marzenia edukacyjne. Do akcji tej możemy się włączyć wysyłając SMS-y pod numer 7250 (koszt 2zł 46gr) i tym samym pomóc studentom, aby mogli kontynuować naukę.