• DNI PROFILAKTYKI

•                                     Szkolne dni profilaktyki

W dniach 26  -  31 marca 2012 roku w naszej szkole trwały Dni Profilaktyki. W tym roku ich hasło przewodnie brzmiało „Savoir vivre dla każdego”. Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę młodych ludzi na właściwe zachowanie i postępowanie w różnych sytuacjach. Dla uczniów przygotowano różne zajęcia, w czasie których przypomniano  zasady dobrego wychowania. I tak:

• Dzieci z klas „0” i I spotkali się z Kubusiem Puchatkiem, który uczył je dobrych manier;
      • Uczniowie klas II wzięli udział w turnieju savoir vivre’u;
      • Trzecioklasiści sprawdzili się w turnieju sportowym „Fair play w sporcie
         i kibicowaniu” oraz w konkursie „Zostań mistrzem savoir vivre’ u i pięknego czytania”;
      • Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w konkursie „Savoir vivre dla każdego”
      • Uczniowie klas piątych także zweryfikowali swoją znajomość zasad bon tonu
        w turnieju. Ponadto drużyny dziewcząt rywalizowały w unihokeju „O kij Mariusza Czerkawskiego”;
      • Szóstoklasiści też sprawdzili swoją wiedzę na temat zasad dobrego zachowania
        i umiejętność stosowania ich w praktyce;
      • Uczniowie klas II gimnazjum mieli zajęcia z kultury bycia i asertywności;
      • Uczniowie klas IV—VI i PG obejrzeli spektakle profilaktyczne Teatru „Kurtyna”
        z Krakowa;
      • Ogłoszono także konkursy plastyczne i literackie.

Młodzi ludzie wykazali się dość dobrą znajomością dobrych manier. Niestety często wiedza teoretyczna mija się z praktyką i choć dobrze wiemy, jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach, zachowujemy się całkiem inaczej , niewłaściwie. Dlaczego?