• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI '2012

Światowy Dzień Ziemi to święto obchodzone w Polsce od 1990 roku. Obchody Światowego Dnia Ziemi, w 2012 roku odbywać się będą podczas obchodów Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi ogłoszonego przez ONZ. Światowy Dzień Ziemi '2012 w Polsce obchodzić będziemy pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich".
      Główne cele, które przyświecają idei obchodów tego roku to:

1. Zwrócenie uwagi państw członkowskich ONZ na potrzebę zintensyfikowania działań na rzecz zapewnienia równego dostępu energii dla wszystkich, ale też ochrony środowiska poprzez zrównoważone wykorzystanie zasobów energii tradycyjnej, czystsze technologie i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
      2. Zachęcenie wszystkich państw członkowskich i innych podmiotów, aby, przez wykorzystanie idei obchodów dążyły do podnoszenia świadomości na temat znaczenia energii i równego dostępu do niej dla wszystkich ludzi. Dostępu do energii po przystępnych cenach, zwiększenia efektywności energetycznej i trwałości źródeł energii w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. Wspieranie tych działań na poziomie lokalnym, krajowym, regionalnym i międzynarodowym.
      3. Dążenie do wspierania inicjatyw mających na celu promocję nowych technologii, technologii związanych z energią odnawialną, włączając w to poprawę dostępu do tych technologii.

Nasza szkoła jak co roku obchodziła Dzień Ziemi. W dniu 23 kwietnia 2012 r. mogliśmy wziąć udział w apelu przygotowanym na to święto. Uczniowie klas V b PSP i I c PG pod kierunkiem pań A. Chmielewskiej i Z. Proszowskiej przygotowali prezentację o energii i jej źródłach oraz montaż słowno-muzyczny związany tematycznie z aktualnym hasłem tego święta.