• I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

• „Wierszyki ćwiczące języki”

Dnia 19 kwietnia 2012 roku odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wierszyki ćwiczące języki”, adresowany do uczniów klas II i III, którzy są objęci terapią logopedyczną. Organizatorkami konkursu były panie: logopeda - Joanna Wideryńska, nauczyciele-bibliotekarze - Ewa Brzuchania, Beata Stępień oraz polonistka Aneta Wiecha. Ich celem było ukazanie piękna języka polskiego, zmotywowanie dzieci do pracy nad doskonaleniem pięknej wymowy, rozwijanie umiejętności recytatorskich i zachęcenie do aktywnego czytelnictwa. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i logopedów z radomszczańskich szkół. Zgłosiło się 22 uczestników. Wszyscy, na miarę swoich możliwości, pięknie zaprezentowali wybrane przez siebie trudne wiersze Agnieszki Frączek i Andrzeja Moskala. Jury składzie: pani Ewa Tomczuk – logopeda z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, pani Anita Pawlak-Zygma – instruktor teatralny oraz pani Anita Janczak z  Miejskiej Biblioteki Publicznej miało bardzo trudne zadanie. Wyróżniono sześciu recytatorów. Pamiątkowe książki i dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Były oklaski, gratulacje, dużo uśmiechów i, oczywiście, słodki poczęstunek. Reportaż z konkursu nadała nawet lokalna telewizja NTL.