• GOŚCIE Z IZRAELA

•

W dniu 24 lutego 2012 r. odwiedzili  nas goście z Izraela. Izraelskie miasto Kiryat Bialik zamierza podjąć partnerską współpracę z Radomskiem i dlatego przedstawiciele oświaty - panowie Rami Porat i Ami Reuven przyjechali do nas, by spotkać się i porozmawiać o współpracy. Goście zwiedzali naszą szkołę, m. in. salę 26 (pracownia historii i języka polskiego), w której uczniowie opowiedzieli im o edukacji globalnej prowadzonej w ZSG nr 2, oglądali tam również eksponaty liczące sobie kilkadziesiąt lat oraz prace uczniów. W sali 46 (historyczna) obejrzeli ekspozycje historyczne (m. in. dotyczące  Katynia i makiety. Dla naszych gości zaśpiewał Chór Szkolny pod kierunkiem p. Anny Spychało; panowie byli pod wrażeniem profesjonalizmu młodych artystów, zachwycili się takimi utworami ludowymi jak: „Kukułeczka” i „Gdybym to ja miała”. Oprócz tego goście spacerowali po szkole oglądając prace plastyczne wykonane przez uczniów, zawitali również do kl. III B, gdzie posłuchali piosenek wykonywanych w języku angielskim.

wizyta gości w Radomsku